Kontakt z autorem

Dwa słowa...

Pamiętam, że kiedy miałem około 7 lat w domu mojego dziadka stała maszyna do szycia. Wiele razy podchodziłem do niej jak kot, badając i dotykając jej poszczególnych elementów. Marzyłem wówczas, aby usiąść przy niej i uszyć cokolwiek. Wstydziłem się tylko co powie babcia - chłopak przy maszynie?Marzenie spełniło się - szyłem pod dziadkowym okiem różne szmatki, a nawet ubranka dla lalek mojej cioci - rówieśniczki.
Powiem więcej - tak bardzo się spełniło, że ukończyłem średnią szkołę odzieżową otrzymując wysoko oceniony dyplom. Poznałem tam prawdziwych mistrzów krawiectwa miarowego i jednocześnie dżentelmenów w pełnym znaczeniu tego słowa.

Losy potoczyły się dalej.

Do dzisiaj jestem zawodowo związany z modą, a dokładnie z jej technicznymi sferami, natomiast moje zainteresowania skupiły się na klasyce w stylu mężczyzny.
Zawsze ceniłem w mężczyznach ubierających się klasycznie umiejętność i chęć większej niż przeciętnie dbałości o swój wygląd. Noszenie garnituru to nie tylko założenie marynarki, ale cała kultura.
Właśnie o wspomnianej wyżej kulturze noszenia garnituru chcę pisać.
Pisanie bloga, to mój skromny głos w tej ważnej sprawie - kreacji i propagowaniu wrażliwości na wygląd współczesnego mężczyzny. O wiele większy głos w tej samej sprawie, zabrał Pan Janusz "Krawiec" Wiśniewski w swojej książce "Życie skrojone na miarę", a ja chcę tylko się do niego przyłączyć.

Może moje artykuły, pomogą w poszerzeniu wiedzy na temat stroju i stylu. Może zwrócą czyjąś uwagę, że my "płeć brzydsza" również mamy obowiązek dbania o swój wygląd.

Niniejszy blog, to również zaproszenie do odwiedzania sklepu dla eleganckich mężczyzn jaki prowadzimy z żoną.
Adres sklepu: www.pewienpan.pl

Zapraszam.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Wszelkie uwagi oraz zapytania prosimy kierować na adres: mboguslawskister(at)gmail.com