wtorek, 15 lipca 2014

Gianni Versace - prekursor mody Wszech Czasów

Armani, Versace, Hugo Boss, Dolce&Gabana, to projektanci najwyższej klasy. Ich ubrania niejednokrotnie noszą miano sztuki i nie bez przyczyny są najbardziej pożądanymi na świecie. Gianni Versace urodził się 1946 roku. Każdy wielki sukces opatrzony jest niezwykłą pasją i dużym zaangażowaniem w pracę. Tak też było w przypadku tego wielkiego projektanta i prekursora mody. Fachu uczył się od własnej matki. Krawiectwo miał we krwi. Już od pierwszych lat życia szył pacynki i lalki ze skrawków materiału, jakie znajdował na podłodze zakładu krawieckiego matki. Kilka lat później stworzył swoje małe dzieło, czyli sukienkę, która spotkała się z dużym uznaniem. Potem zaczął projektować tanią odzież. Miał też swoich pierwszych klientów.
Gianni Versace foto
Gianni Versace
Versace bez wątpienia otrzymał talent, którego nigdy nie zmarnował. Szlifował umiejętności podpatrując wielkich londyńskich i paryskich projektantów mody. Pierwszy poważny projekt linii ubrań wykonał na zamówienie Ezio Nicosia. Otrzymał wówczas możliwość przeprowadzki do Mediolanu, gdzie jego sława nabrała rozpędu. W latach 70-tych nastąpiło ogromne zainteresowanie włoską modą, która charakteryzowała się indywidualizmem, smakiem i nieszablonowością. Sam Versace także miał na to bezpośredni wpływ. Odkąd stał się naprawdę znany, jego kolekcjami zaczęły się interesować takie znakomitości, jak córka Presleya, Kate Moss czy Naomi Campbell.
Versace założył modowe imperium, którym dziś zarządza jego siostra Donatella Versace. Jemu samemu nie udało się poprowadzić swej kariery do końca, ponieważ został zastrzelony przez seryjnego mordercę przed własnym domem na Florydzie.
Butik Versace w Milan - Włochy, z charakterystycznym logo.
Butik Versace w Milan - Włochy, z charakterystycznym logo. 

Do tej pory jednak, żyje w swoich wielkich kolekcjach ubrań, akcesoriów, zegarków czy perfum. Dom mody Versace na wiosnę tego roku przygotował nieco odważną kolekcję dla mężczyzn, barwną i bardzo ekstrawagancką. Trudno bowiem powiedzieć czy kolorowe naklejki na ubrania, czy też krótkie spodnie do garnituru staną się hitem na miejskich ulicach.  

Źródła grafiki: www.searchquotes.com, www.wikipedia.pl

1 komentarz:

  1. Myślę, że ten projektant zapracował sobie sam na tak prestiżową markę. Smutne jest to jak to wszystko się skończyło, ale myślę, że jego siostra bardzo się stara utrzymać prestiż marki jaką jest Versace. Ich kolekcje damskiej jak i męskie co sezon zachwycają.

    OdpowiedzUsuń