wtorek, 29 lipca 2014

Torba męska – popularny element męskiej stylizacji

    Ponadczasowe i cieszące się dużym uznaniem wśród klientów są torby wykonane ze skóry naturalnej przeznaczone do noszenia „przez ramię”. Nie schodzą one ze sklepowych półek oraz nie brak ich na naszych polskich czy europejskich ulicach. Wygląda na to, że zagoszczą na długo. Są praktyczne i można je nabyć w najróżniejszych kolorach. Najbardziej popularne są oczywiście odcienie brązu, miodowe czy rude. Idealnie prezentują się do każdego stylu, zarówno do eleganckiego garnituru, jak i casualowych ubrań.
      Biznesmeni wciąż nie rezygnują z aktówki wykonanej ze skóry naturalnej. Jest elegancka i bardzo praktyczna. Ci, którzy mogą sobie pozwolić na odrobinę luzu, decydują się na zakup tzw. listonoszki. W każdej prywatnej kolekcji powinna się także znaleźć mała torba, tzw. raportówka, która niewiele w sobie pomieści, a oszczędzi kieszenie przed nadmiernym ich wypychaniem dokumentami.
Męska raportówka - listonoszka

      Nie można nie wspomnieć o bardzo modnych obecnie torbach „Tote” stylizowanych na lata 70`. Zwykle wykonane są z miękkiej skóry, pozbawione paska na ramię, a opatrzone jedynie rączką do trzymania. Są bardzo pojemne i wyjątkowo ładnie się prezentują. Coraz częściej wykorzystywane do przechowywania komputera, który stanowi nieodłączny element każdego współczesnego mężczyzny. Niektórzy krytykują je za zbyt awangardowy wygląd nieco przypominający worek, jednak z pewnością nie można im odmówić nietuzinkowego charakteru.
Torba podróżna Emporio Armani

Torba męska Borelli - Deichmann

       Stylizacje toreb męskich proponowane przez największe domy mody, jak Gucci, Emporio Armani, Costume National, Borelli czy Canalli przywodzą nieco na myśl tęsknotę za cudownymi latami 50' i 70'. Odznaczają się stosunkowo dużą pojemnością, masywnym wykonaniem, a także małą ilością zdobień czy absolutnym brakiem wzorów. Opatrzone są za to dużymi, naszytymi od zewnątrz kieszeniami. Czasem jednak bywają całkowicie ich pozbawione, przez co rzeczywiście mogą przypominać worek.
Torba/Teczka Next

Aktówka męska Prada
    Faktem jest, że mężczyźni także zwracają się w stronę toreb, traktując to akcesorium jako bardzo praktyczne i dopełniające stylizację. Nie tylko kobiety mają zatem słabość do torebek.  

Źródła grafiki: http://www.makbet.pl, http://www.eitalia.pl, http://menstream.pl, http://fksubiekt.pl, http://www.zdrowiesportforma.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz