poniedziałek, 2 lutego 2015

Elegancki strój balowy dla mężczyzny

       Karnawał w pełni. To czas, kiedy nieustannie odbywają się huczne zabawy i bale. Jak powinien się zatem ubrać elegancki mężczyzna, który wybiera się na bardzo oficjalny bal? Najpowszechniejszym wyborem jest garnitur, ale tym razem może warto byłoby celować w coś bardziej z klasą i na poziomie?Jak i kiedy nosić smoking?

      Smoking to iście królewski strój. Nie jest przeznaczony na każdą okazję, ale elegancki bal, na którym na pewno zabrzmi walc wiedeński. Smoking ma swój specyficzny fason i krój, ale wyróżnia go także materiał, z którego jest wykonany, jak np. aksamit, choć obecnie próbuje się wyjść poza ten schemat produkując smokingi ze szkockiej kraty itp. Klasyczny smoking posiada klapy z jedwabiu lub satyny, a także wyróżniający go jedwabny lampas. W takim standardowym połączeniu, rodem z okresu międzywojennego, konieczna będzie klasyczna biała koszula oraz czarna mucha.
     W przypadku bardzo oficjalnych imprez karnawałowych nie wolno sobie pozwolić na odkrytą szyję. Powinna być więc ozdobiona czarną muchą (tylko do smokingu) lub innymi ciemnymi kolorami much (do garniturów). Oczywiście klasycznym pomysłem będzie zawiązanie krawata. Smoking zakładamy, gdy na zaproszeniu widnieje taki przykaz: „black tie”, „cravate noire” lub „full evening dress”.

Jak i kiedy nosić frak?

       Dla niektórych mężczyzn frak dawno wyszedł z mody i trudno jest liczyć, aby ktokolwiek posiadał go w szafie na specjalne okazje. Wielka szkoda, ponieważ frak wciąż jest symbolem odwiecznej elegancji i nigdy się nie starzeje. Frak odróżnia się przede wszystkim krojem. Często mówi się, że ma „ogon jaskółki”. Marynarki nie powinno się nigdy zapinać, a koniecznym dopełnieniem jest biała koszula z usztywnianym gorsetem i łamanym kołnierzykiem ze stójką. Spodnie winny być ozdobione podwójnymi lampasami, ewentualnie na szelkach. Na szyi musi się znaleźć wyłącznie biała mucha.
     Frak ubieramy, gdy na zaproszeniu jest zaznaczony dress code: „white tie”, „cravate blanche”, „ultra formal”, „full evening dress”.Źródło grafiki: www.logo24.pl, www. szarmant.pl, mrmlody.blogspot.com

1 komentarz:

  1. niektóre wyglądają ekstra.
    tu brakuje mi tylko informacji, gdzie tak szykowne garnitury bądź dodatki kupić
    jaki prezent wybrać dla mojego kochanego, gdzie najlepiej go kupić?
    Joasia

    OdpowiedzUsuń