sobota, 14 lutego 2015

Mucha, czyli niebanalny dodatek

      Istnieje wiele zapomnianych już dziś męskich dodatków, jak np. laska, szczotka do ubrań, spinka do krawata czy podwiązki do skarpet. Niektóre z nich są niezbędne do dnia dzisiejszego, choć nieco mniej popularne lub po prostu przeznaczone na specjalne okazje. Mowa tu o muchach, które dla wielu mężczyzn są zwyczajnym reliktem przeszłości, jednak w klasycznej modzie męskiej mają swoją niezachwianą pozycję.
      Czarna wiązana mucha kojarzy się zwykle z koniecznym dodatkiem do smokingu. Tak jest istotnie, ponieważ na eleganckie bale oraz imprezy zestaw: biała koszula i jedwabna mucha będzie bardzo pożądany. 
Mucha klasyczna

Mucha z dzianiny

Mucha biała slim


Mucha czerwona

     Wyjdźmy jednak z klasycznych stylizacji, opuśćmy na chwilę komfortowe obszary decydując się na nieco bardziej ekscentryczne rozwiązania. Otóż mucha jest dziś swoistym podkreśleniem indywidualnego i odważnego stylu. Na wielkomiejskich ulicach Londynu czy Paryża spotyka się dziś zarówno eleganckich starszych panów noszących muchę na co dzień, ale także młodych mężczyzn, którzy w ten sposób chcą zwrócić na siebie uwagę oraz wprowadzić do swojego ubioru trochę ekstrawagancji. Dla takich stylizacji dobrym pomysłem będzie wybór muchy z dzianiny. Już sam materiał zasygnalizuje bardziej casualowy charakter stroju. Tutaj wybór jest naprawdę bardzo szeroki. Są to muchy w różnych kolorach, ponieważ ich barwa nie stanowi żadnego ograniczenia. Dużą uwagę przywiązuje się także do wzorów, od pasków poprzez kratę, kropki, kwiatki. Dość unikatowym i zarazem bardzo młodzieżowym charakterem będzie przemawiać mucha wykonana z niebieskiego jeansu. Producenci stawiają więc na zabawę także tym dość klasycznym dodatkiem starając się je jak najbardziej oswoić.
Elegancka mucha w kwiaty z tkaniny

Mucha w paski

Wzorzysta mucha typu knit
Mucha męska jeans


    Warto też zwrócić uwagę na sposób zakładania muchy. Oczywiście, najbardziej klasyczne są muchy wiązane typu self-tie. Nie każdy jednak poradzi sobie z ich precyzyjnym umieszczeniem pod szyją, dlatego producenci wychodzą naprzeciw oferując także muchy z łatwym i szybkim zapięciem.

Proponujemy zaryzykować próbując samodzielne bawić się stylizacjami, w których mucha będzie stanowiła niebanalny ozdobnik.  
Muszka do koszuli
Mucha wiązana
Modna muszka z czarnej dzianiny

Mucha w wyraziste paskiŹródło grafiki: www.pewienpan.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz