czwartek, 5 marca 2015

Nieśmiertelny krawat


www.jakkupowac.pl

Moda na krawaty wydaje się być nieprzemijającym, aczkolwiek coraz częściej można spotkać mężczyzn, którzy wolą z nich zrezygnować. Klasyczna moda męska raczej sprzeciwia się temu ostatnio lansowanemu trendowi. Jeśli więc zamierzamy pojawić się bez krawata, to tylko w sytuacji gdy założyliśmy polo, albo koszulę z krótkim rękawem. W każdym innym wypadku krawat będzie jak najbardziej na miejscu. Poza tym, to zawsze pewny wybór podczas gdy najdą nas wahania: muszka czy krawat. Zgodnie z kanonem mucha to przede wszystkim dodatek do fraka i smokingu, natomiast krawat dobrze prezentuje się nawet z samą koszulą.
Krawaty Hugo Boss
Krawaty Hugo Boss


Jaki krawat kupić?

Zakup krawata trzeba zacząć od koszuli. Najbardziej uniwersalna zasada mówi, że wzorzysty krawat dobieramy do gładkiej, jednobarwnej koszuli i na odwrót. Obecnie pojawiają się jednak także wariacje na temat różnorodnego doboru krawata. Dopuszcza się kojarzenie krawata w kratkę z koszulą w paski. Są to dość odważne stylizacje dla mężczyzn umiejętnie radzących sobie z własnym stylem.
Bardzo ważny jest ponadto materiał, z jakiego jest wykonany. Najwyższa półka to oczywiście krawaty szyte z siedmiokrotnie złożonego jedwabiu. Najczęściej w sklepach spotyka się jednak krawaty z tylko jednej warstwy jedwabiu lub mikrofibry podszyte bawełnianą wkładką. Prosty test sprawdzający poprawność kroju krawata polega na uchwyceniu go za węższy koniec i zaobserwowanie czy krawat się nie skręca. Dobrze wykrojony tzn. idealnie pod kątem 45 stopni w stosunku do nitki osnowy będzie układał się prosto i gładko.

Krawat w bardzo gęste skośne paski - PewienPan
Krawat w bardzo gęste skośne paski - pewienpan.pl

Krawat z dzianiny - yoos.pl
Krawat z dzianiny - yoos.pl

Jasny krawat w geometryczne wzory - pewienpan.pl
Jasny krawat w geometryczne wzory - pewienpan.pl


Moda 2015

Obecnie modne są krawaty w paski, wzorzyste, kolorowe i o wyrazistych barwach. Wciąż dobrze prezentują się krawaty w jednym kolorze, np. czerwonym. Kolekcja przygotowana na rok 2015 nie wprowadza żadnych spektakularnych zmian dlatego w modzie nieustannie prym wiodą ukośne paski o różnej szerokości. Swoistą nowością mogą być jedynie paski poziome. Warto wypróbować krawaty wykonane z dzianiny, ponieważ będę pasować do mniej formalnych, codziennych strojów do pracy, a także na wieczorne spotkania z przyjaciółmi.  
Krawat w kolorze czerwonym - pewienpan.pl
Krawat w kolorze czerwonym - pewienpan.pl

Krawat w kolorze zielonym - pewienpan.pl
Krawat w kolorze zielonym - pewienpan.pl

Krawat w groszki (do pracy) - yoos.pl
Krawat w groszki (do pracy) - yoos.pl

Krawat w paski - pewienpan.pl
Krawat w paski - pewienpan.pl

Krawat z dzianiny w poziome paski - yoos.pl
Krawat z dzianiny w poziome paski - yoos.pl


Źródło grafiki: www.pewienpan.pl, www.yoos.pl, www.jakkupowac.pl, archiwum allegro

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz