poniedziałek, 30 marca 2015

Nastała moda na kolorowe skarpety dla mężczyzn

Skarpety nie muszą być tylko białe, szare, nudne, niewidoczne czy całkowicie zlewające się z butami albo schowane pod nogawkami spodni. Wreszcie doczekaliśmy się mody na kolorowe skarpety i miejmy nadzieję, że ta tendencja pozostanie z nami na dłużej. Niestety, polscy mężczyźni wciąż niechętnie sięgają po fantazyjne wzory, niecodzienną grafikę czy pastelowe kolory skarpet i warto to zmienić.


Granatowe skarpety w turkusowe okulary - Sklep pewienpan.plCo mówi reguła?
Otóż podstawową zasadą dobierania skarpet było zawsze takie ich dopasowanie, aby się nie wyróżniały. Można zatem dobrać skarpety do koloru spodni optycznie wydłużając w ten sposób łydkę albo do odcienia butów, aby stopa stała się bardziej smukła. Ta dobra rada, która faktycznie powinna być przestrzegana głównie podczas bardzo oficjalnych spotkań, wesel, uroczystości, dziś traci nieco na znaczeniu. Trudno sobie jednak wyobrazić Pana Młodego w kolorowych skarpetkach do smokingu, ale biznesmen w skarpetach w romby czy paski, powoli przestaje nas dziwić.

Kolorowe na co dzień
Jeśli jednak mamy na myśli bardziej casualowy styl to nic nie stoi na przeszkodzie, aby troszkę pofantazjować. Kolorowe skarpety mogą być dobrane do krawata, kurtki czy kardiganu, ale nie jest to żadną zasadą. W doborze skarpet można popuścić wodze fantazji. Warto jednak sprawić, aby skarpety stały się zauważalne. W tym celu zakładamy nogawki, albo kupujemy nieco krótsze spodnie. Wszystkie chwyty są dozwolone. Nie trzeba więc dbać, by skarpety były w jakiś sposób dodatkiem do reszty stroju i choćby kolorem się z nim zgadzały. Zamierzeniem kolorowych i fantazyjnych skarpet jest właśnie ich niedopasowanie do ubrania, co czyni stylizację weselszą, odważniejszą i zdecydowanie bardziej ekstrawagancką.

Męskie skarpety w duże grochy - Sklep pewienpan.pl

Skarpety w kolorowe pasy Marilyn - Sklep pewienpan.pl  
Skarpety niepotrzebnie zeszły na dalszy plan będąc wyłącznie koniecznym dodatkiem, jeśli mogą się stać swoistym podkreśleniem naszej indywidualności. Eksperymentowanie z dopasowywaniem skarpet powinno zawsze mieć wyłącznie zabawowy charakter, co wszystkim polecamy proponując także skarpety polskiej produkcji, dostępne w naszym sklepie PewienPan.pl.

  


Źródło grafiki: styletogo.pl, answear.com, modomen.pl, jegostrona.pl, jacobsdresscode.blogspot.com, pewienpan.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz