niedziela, 28 lipca 2013

Dolce & Gabbana. Miłość i pasja. cz.I.

To już 27 lat od kiedy w Mediolanie powstał światowy dom mody Dolce & Gabbana. Od tamtego czasu renoma tych projektantów znacząco urosła w siłę, czyniąc wówczas z dwójki dwudziestoparolatków wyznacznik mody, trendów i stylu. Jaka jest ich historia i co tak naprawdę pociąga świat w osobach Domenico Dolce i Stefano Gabban'y
Włoscy projektanci domu mody Dolce & Gabbana
Włoscy projektanci domu mody Dolce & Gabbana
Zdjęcie pochodzi z seconcitystyle.com
Starszy z nich – Domenico Dolce – urodził się w 1958 roku. Pochodzi z niewielkiej miejscowości na Sycylii – największej wyspy Italii, która od wieków żyła swoim życiem, swoimi sprawami, a jej mieszkańcy do dziś owiani są łatką „charakternych obywateli z południa”. Wychowany z rodzinie krawieckiej Domenico od najmłodszych lat uczył się fachu, który dał mu fortunę – zaczynał jako zwykły pracownik w rodzinnej fabryce odzieżowej u boku ojca, który z zawodu był krawcem. W wieku 7 lat uszył sobie pierwsze spodnie. Marzył o pracy dla Armaniego, nie udało się, ale młody projektant nie poddał się. Jako 22 – latek rozpoczął prace asystenckie u projektanta Giorgia Correggiariego i wówczas po raz pierwszy spotkał Stefano Gabban'ę – młodszego o 4 lata wenecjanina, wyższego od niego o prawie głowę.

Domenico Dolce urodzony 13 września 1958r.
Domenico Dolce urodzony 13 września 1958r.
Zdjęcie pochodzi z mystylematterz.com
Stefano Gabbana to druga połówka duetu Dolce & Gabbana. Jego droga ku sławie jest trochę inna niż Dolce. W młodości niezwiązany z modą rodzinnie jak Domenico, ani hobbystycznie. Jeszcze jako 17 – latek myślał o pracy w reklamie. Studiował planowanie graficzne. Los sprawił, że trafił do Mediolanu. Dla niego świat wywrócił się do góry nogami (pozytywnie), kiedy spotkał się z Domenico.

Stefano Gabbana urodzony 14 listopada 1962r.
Stefano Gabbana urodzony 14 listopada 1962r.
Zdjęcie pochodzi z stylebistro.com
Starszy młodszego zaraził pasją, a obydwaj poczuli do siebie wzajemne uczucia, stajać się parą homoseksualną o czym publicznie poinformowali dopiero po 20 latach. 

Dolce i Gabbana projektanci stanowili parę kochanków
Dopiero po 20 latach współpracy poinformowano publicznie, że projektanci są w związku homoseksualnym.
Zdjęcie pochodzi z dolcegabbana.com
Od kiedy się poznali, pracowali razem, a po 2 latach, w 1982 roku, założyli wspólną firmę, kontynuując przy tym projekty dla innych i stając się idealnie uzupełniającym się duetem na salonach mody. Pierwszy – z rodzinną tradycją krawiecką, drugi – co prawda z Wenecji, ale jako nastolatek mieszkaniec Mediolanu, światowej stolicy mody.

Zdjęcia z kolekcji Dolce&Gabbana sezonu Zima 2014
Zdjęcia z kolekcji Dolce & Gabbana sezonu Zima 2014
Zdjęcia pochodzą z dolcegabbana.com
Miłość, pasja, wspólna praca – ich projekt nie mógł się nie udać. Dwaj Włosi zaczęli kreować trendy mody na widok których milionom ludzi od razu robiło się gorąco.

...ciąg dalszy wkrótce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz