czwartek, 22 marca 2012

Klasyka na salonach

Do tej pory na łamach bloga nie zajmowałem się wytykaniem modowych błędów ludzi ze świata show biznesu. Nie mam takiego prawa, sam mam za sobą mnóstwo takich wpadek. To wszystko specyfika mody, osobistych możliwości oraz posiadania lub nie pewnego wyczucia smaku. W końcu nie każdy jest projektantem czy profesjonalnym stylistą.

Podczas przeglądania strony internetowej gq-magazin natrafiłem na kilka zdjęć prezentujących najbardziej stylowych mężczyzn ostatniego tygodnia. Redaktorzy magazynu podkreślając elegancję i klasyczny styl kilku panów zwrócili też uwagę na drobne szczegóły, modowe gafy.
Powodem dla którego zdecydowałem się na tą publikację jest chęć zwrócenia uwagi na te drobne nazwijmy je „niedociągnięcia”, co w konsekwencji zwiększy naszą świadomość i pomaże w ich unikaniu.

Josh Hutcherson został skarcony za zastosowanie spinki do krawata jednocześnie zakładając kamizelkę. Sama kamizelka idealnie przytrzymuje krawat więc stosowanie dodatkowych zabezpieczeń jest zupełnie niepotrzebne.

(Zdjęcie pochodzi z gq-magazine.co.uk)

Alasdhair Willis z piękną i elegancko ubraną partnerką. Można powiedzieć, że są miejsca i okoliczności kiedy jeansy należy pozostawić w szafie.
Generalnie stylizacja bardzo efektowna, ale pamiętajmy aby ustalać z partnerką styl w jakim pokażemy się oboje.

(Zdjęcie pochodzi z gq-magazine.co.uk)

Rory McIlroy w klasycznym smokingu z klapami w szpic. Dawno nie widziałem mężczyzny w spodniach z lampasami. Stylizacja uzupełniona poszetką i czarnym wąskim krawatem. Wszystko pięknie tylko czy tak powinien wyglądać gość idący na obiad w Białym Domu?

(Zdjęcie pochodzi z gq-magazine.co.uk)

Damian Lewis, gwiazda serialu "Homeland" przygotował się nieco lepiej na ten sam obiad, ale zapomniał o podstawowej zasadzie i nie zapiął marynarki. Z rękoma w kieszeniach obok trzymającej go pod rękę partnerki wygląda tak dumnie jak Napoleon Bonaparte. Dla przypomnienia – marynarka może być odpięta tylko wówczas kiedy mamy na sobie kamizelkę.

(Zdjęcie pochodzi z gq-magazine.co.uk)

George Clooney i jego trzy dniowy (już siwiejący) zarost. Przyznam, że gentlemen wygląda świetnie, ale.... Zwróćcie uwagę na długość spodni. To jeden z często popełnianych błędów, który naprawdę pogarsza odbiór kreacji mężczyzny, nawet jeśli garnitur pochodzi od Armaniego. Za długie spodnie skracają sylwetkę, wyglądają nieestetycznie.

(Zdjęcie pochodzi z gq-magazine.co.uk)

Liam Hemsworth to mężczyzna, którym zachwycili się redaktorzy. Gwiazda filmu "Igrzyska Śmierci" w bardzo klasycznej czystej stylizacji. Warte podkreślenia są delikatnie wysunięta jedwabna poszetka oraz właściwie dobrana długość rękawów. Do smukłych klap marynarki konsekwentnie wąski czarny krawat.
Można?

(Zdjęcie pochodzi z gq-magazine.co.uk)

Follow my blog with Bloglovin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz