piątek, 16 marca 2012

Wiosenne płaszcze męskie

Wreszcie zrzucamy grube okrycia. To jedna z mnóstwa pozytywnych rzeczy, które wiążą się z nadejściem wiosennej aury. Cieplejsze promienie słońca oraz dłuższe dni napawają optymizmem i budzą w nas chęci na zmiany.
Czas zastanowić się również nad nowymi zestawami ubrań na tę piękną porę roku.

Klimat w Polsce zmusza do stopniowej zmiany ubrań. Grubą ocieplaną odzież zastępujemy nieco lżejszą, ale bez przesady, ponieważ poranki i wieczory są nadal chłodne. Dlatego dzisiejszy wpis chciałbym poświęcić małemu przeglądowi płaszczy wiosennych.

Jako, że klasyka to najbliższy memu sercu styl na początek chcę zaprezentować dwa modele eleganckich płaszczy Hugo Boss. Klasyczna dyplomatka w nieco krótszym wydaniu, bo do kolan, w kolorze jasnego beżu. W czasie mody na dopasowane kształty luźny płaszcz stanowi faktycznie wyjątek, no bo jak założyć ciasny płaszcz kiedy mamy na sobie marynarkę? Właśnie dlatego, większość marek odzieżowych posiada w swojej ofercie tego typu model, który jest idealny nawet wówczas, kiedy mamy na sobie garnitur.
Alternatywą jest brązowy trencz z obowiązkowym paskiem. Według mnie lepszy byłby w bardziej wiosennym kolorze, ale sam fason jest bardzo elegancki. To dopasowany płaszcz z pagonami podkreślającymi ramiona. Listwa guzikowa jest przykryta listwą, a na prawym przodzie naszyto klasyczną klapę. Powoduje to wrażenie, że płaszcz jest zaprojektowany specjalnie na deszczowe dni. Zastanawiające jest tylko czemu zastosowano tkaninę, która w składzie ma aż 98% bawełny. Być może jest pokryta specjalnym wykończeniem utrudniającym przemakanie...

Oba modele to bezpieczna klasyka. Do kompletu stylizacji brakuje jeszcze jedwabnego szalika.
(Hugo Boss. Zdjęcia pochodzą ze strony: http://store-uk.hugoboss.com/)

Grantowy płaszcz Ralpha Laurena, to propozycja płaszcza w stylu zdecydowanie swobodniejszym. Ciemną tkaniną muszą rozjaśnić jasne kontrasty, inaczej byłoby za mało wiosny. W tym modelu również znajdziecie wojskowe pagony, a cały płaszcz można związać odpinanym paskiem. Tutaj ponownie długość do kolan, a szczególną uwagę zwraca duży kołnierz.
Obok propozycja z kolekcja Burberry, która jest również utrzymana w casualnym stylu. Szkoda, że nie mogę pokazać na zdjęciach wnętrza, ponieważ część podszewki ma nadrukowany kraciasty motyw.
Przeciwnie do płaszcza Laurena tutaj kołnierz jest zdecydowanie mniejszy. Wyróżnikiem są reglanowe rękawy i górne kieszenie z metalowymi zamkami.

(Ralph Lauren. Zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.ralphlauren.com)
(Burberry. Zdjęcie pochodzi ze strony: http://shop.nordstrom.com/)

Na koniec dwurzędówki. Tego rodzaju zapięcie jest silnym trendem w tegorocznych marynarkach i kurtkach. Trudno więc, aby nie znalazł się również w płaszczach. Oba zaprezentowane poniżej model są właściwie dość podobne. Paski w pasie, pagony na ramionach, podobne długości. Diametralna różnica jest w konstrukcji rękawa. Zwróćcie jednak uwagę jak bardzo różnią się stylistycznie oba modele – ten z lewej (Burberry) ma klasyczny rękaw z wysoką główką, natomiast płaszcz z prawej strony (Hunter) to klasyczny reglan. To bardzo dobre porównanie, które pokazuje jak bardzo rodzaj rękawa zmienia styl płaszcza. Reglan powoduje, że płaszcz dostaje bardziej swobodnego stylu. Dodam też, że jest on zdecydowanie wygodniejszy niż rękaw klasyczny.

(Burberry. Zdjęcie pochodzi ze strony: http://shop.nordstrom.com)
(Hunter. Zdjęcie pochodzi ze strony: http://shop.nordstrom.com)

Mój faworyt? To zdecydowanie dwurzędowy trencz Burberry, a który Wam się podoba?

----------------------------------------------------
Trencz (trench) – płaszcz męski na podszewce, którego korzenie wywodzą się z ubiorów wojskowych. Charakterystyczne cechy to pasek, pagony oraz dwa rzędy guzików.
Dyplomatka – płaszcz męski lub damski o prostym kroju zapinany na jeden lub dwa rzędy guzików.
----------------------------------------------------

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz