środa, 4 kwietnia 2012

Apaszki męskie. Nowy trend w akcesoriach.

Dzisiaj małe odstępstwo od naszego głównego kierunku czyli klasycznej elegancji. Chcę zaprezentować pewną nowinkę, która tej wiosny pojawiła się w modzie męskiej o stylistyce w mniej dystyngowanym wydaniu. Mowa o męskich apaszkach.
Do tej pory kojarzone wyłącznie ze stylem sportowym i vintage lecz w ostatnich tygodniach stały się propozycją do stylizacji bardziej eleganckich, choć oczywiście nie do ubiorów formalnych.
Projektanci sugerują zwijanie kwadratowej chustki w rulonik a następnie wiązanie jej na szyi w formie „obroży”, choć proszę nie doszukiwać się negatywnej wymowy tego porównania. Co najbardziej charakterystyczne to fakt, że są bardzo kolorowe i naprawdę rzucają się w oczy.
Czemu zwracam uwagę na ten nowy trend? Wydaje mi się, że jest to kolejny ciekawy dodatek, który wchodzi do coraz szerszego pakietu akcesoriów męskich. Jego wymowa jest dość neutralna przez co założenie takiej apaszki przez mężczyznę nie powinno wymagać od niego wspięcia się na szczyty modowej odwagi. Jeden z blogerów piszących o modzie męskiej (MrVintage) niedawno również zwrócił uwagę na kolorowe apaszki. W swoim artykule z dnia 10 marca 2012 pisze:
"Apaszki zawiązane pod szyją, to element, który moim zdaniem może powrócić do mody codziennej tak samo jak poszetki czy coraz popularniejsze muchy."
Trochę przykładów.
Apaszki męskie pokazały się w stylizacjach u kilku projektantów podczas wiosennych pokazów mody. Między innymi na Milan Fashion Week oraz London Fashion Week, które to imprezy przyciągają najwięcej znanych projektantów.
Poniżej kilka przykładów, które prezentują sugestię ich noszenia oraz kompozycji z resztą ubioru:
(Zdjęcie pochodzi ze strony gq.com)
(Zdjęcie pochodzi ze strony gq.com)
(Zdjęcie pochodzi ze strony gq.com)
(Zdjęcie pochodzi ze strony sandro-paris.com)
(Zdjęcie pochodzi ze strony sandro-paris.com)
(Zdjęcie pochodzi ze strony sandro-paris.com)
(Zdjęcie pochodzi ze strony vogue.co.uk)
(Zdjęcie pochodzi ze strony vogue.co.uk)

Prezentują je również obserwatorzy trendów na swoich blogach.
(Zdjęcie pochodzi ze strony gentlemanhitstown.blogspot.com)
(Zdjęcie pochodzi ze strony simplylifestyle.blogspot.com)
(Zdjęcie pochodzi ze strony isaaclikes.com)

Modna stylizacja plus wartość dodatkowa.
Wąsko zwinięta apaszka na szyi niesie ze sobą kilka ważnych zalet. Oczywiście patrząc wyłącznie przez pryzmat mody z pewnością dodaje mężczyźnie oryginalnego wyglądu, urozmaica codzienny ubiór. Jednak kiedy je zauważyłem do głowy przyszła mi myśl, że mają w sobie cenną wartość użytkową. Jeśli są wykonane z bawełny to w chłodniejsze dni ogrzeją szyję, natomiast kiedy słońce mocniej zagrzeje będą pochłaniały pot.
Zauważmy, że nie wszystkie dodatki mają takie zalety. Zdecydowana większość jest przez nas noszona wyłącznie ze względów estetycznych. Dlatego dodatkowy „plus” dla apaszkowego trendu.
Na koniec chcę zaprezentować kolekcję męskich apaszek z bawełny, które można kupić również w sklepie internetowym PewienPan.pl. W odpowiedzi na ten trend przed tygodniem weszło do sprzedaży sześć wzorów wykonanych z czystej bawełny o płóciennym splocie. Każdy model apaszki jest wykończony wąskim ściegiem maszynowym a wzory na tkaninę naniesiono metodą druku. Dostępne apaszki można kupić już za cenę 14,90zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz